- P. Karel Satoria: Povoláním člověk, Duchovní obnova ŽÍZNÍM v Třebíči 12.10.2019
Přednášky k poslechu a ke stažení: PŘEDNÁŠKA 1, PŘEDNÁŠKA 2, PŘEDNÁŠKA 3, HOMILIE

AKTUALIZOVÁN ARCHÍV NAŠEHO SPOLEČENSTVÍ

 

 

Zveme vás na slavnost dokončení stavby nových varhan
v Třebíči v kostele sv. Martina.

pátek 9. listopadu 2018
Program pro děti:
- 16.00 divadelní hra „Václav“ v provedení Václavského divadélka při ZŠ Horka - Domky

- 17.00 lampionový průvod „Za sv. Martinem“
(od kostela k Misijnímu kříži) S sebou: lampiony s bezpečnou elektrickou svíčkou, lucerničky, rodičům doporučujeme baterky. Předpokládané zakončení cca 18-18.30 hod. Akce se koná za každého počasí.

sobota 10. listopadu 2018
- 16.00 „In paradisum“ slavnostní koncert
souboru Musica animata, moteta Karla Jenkinse,  www.animata.cz. Při koncertu je možno přispět na nové varhany!

sobota 10. listopadu 2018
- 20.00 Martinské hody v Klubu Hájek. ZRUŠENO 
Hraje skupina Petrkyt, předtančení Bajdyš. Vstupenka s místenkou 150 Kč, vstupenka na stání 100 Kč. Předprodej v zákristii u sv. Martina a v bazilice od 21.10., v knihkupectvi u Jakuba Demla od 29.10.

neděle 11. listopadu 2018
-   9.30 mše svatá s žehnáním nových varhan, žehná biskup Vojtěch Cikrle, zpívá Svatomartinský chrámový sbor, přímý přenos radia Proglas

- 11.00 představení nového nástroje
- 12.00 zakončení modlitbou Anděl Páně

- 15.00 „Na Martina u Martina“ varhanní koncert, Anna Kolaříková, Věra Benáčková, Jana Jedličková, Vít Navrátil. Při koncertu je možno přispět na nové varhany!

- 18.00 večerní mše svatá
- 19.00 komentovaná prohlídka varhan


TISKOVÁ ZPRÁVA:

Na sv. Martina se rozezní nové varhany.

Po několikaletém úsilí dostává sen o novém nástroji v kostele sv. Martina v Třebíči svoji konečnou podobu. Varhanáři v těchto dnech pracují na montáži dalších součástí nástroje. Nové varhany se třemi manuály a 33 rejstříky byly postaveny do historických skříní z roku 1796 a zařadí se mezi největší a nejmodernější v regionu. Celkové náklady na stavbu nového nástroje dosáhly výše přes 10,5 milionu korun.

Oslavy začnou v kostele sv. Martina již v pátek 9. listopadu v 16 hod. divadelní hrou „Václav“, po níž bude následovat lamiponový průvod k Misijnímu kříži.
Sobota 10. listopadu bude ve znamení slavnostního koncertu souboru Musica animata s motety Karla Jenkinse v 16 hod. v kostele sv. Martina. Ve 20 hod. budou následovat Martinské hody v Klubu Hájek.
Vrcholem oslav bude bezesporu pontifikální mše svatá v neděli 11. listopadu v 9:30 hod. v kostele sv. Martina, při níž nový nástroj požehná biskup Vojtěch Cikrle. Při mši sv., která bude přenášena radiem Proglas, zazpívá Svatomartinský chrámový sbor. Po bohoslužbě proběhne krátké zvukové představení nových varhan, zakončené polední modlitbou Anděl Páně. Nedělní sváteční odpoledne bude patřit varhannímu koncertu „Na Martina u Martina“ se začátkem v 15 hod. Po večerní bohoslužbě v 18 hod. si bude možné nástroj od 19 hod. prohlédnout zblízka při komentované prohlídce. Během celého dne bude možné si zakoupit adopční certifikáty píšťal v jednotlivých rejstřících a přispět tím na stavbu nového nástroje. Jste srdečně zváni.


Obrázek JPG pro posílání elektronickou cestou - ZDE
Pozvánka černobílá pro domácí tisk (4xA6 na jedné A4) - ZDE

18 11 varhany sv martin