ZMĚNY BOHOSLUŽEB A DALŠÍCH AKCÍ
v souvislosti s vyhlášením mimořádného opatření
Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně shromáždění osob
Sledujte weby farnosti: JEJKOV - MĚSTO (sv. Martin) - ZÁMEK (bazilika)

MŠE SVATÁ ONLINE - ZDE

VŠE O KORONAVIRU - ZDE

Modlitba - arcibiskup J. Graubner - ZDE

Pastýřský list o. biskupa Vojtěcha - ZDE

 

NÁKUPY PRO SENIORY
Ahoj všem,
dovoluji si zaslat informaci, že v rámci Oblastní charity Třebíč nabízíme od dnešního dne pomoc se zajištěním nákupů pro seniory a lidi např. se zdrav. postižením, pro které je rizikové nebo nemožné vycházet ven. Bližší info Jana Mušková 734 369 976, volat nejlépe dopoledne 8 - 11h, nebo ještě lépe email: usmev@trebic.charita.cz. Pomoc se budeme snažit zajistit dle možností v obcích okresu Třebíč, pokud lidé nebudou mít jinou možnost (např. od své rodiny, sousedů).

VÝROBA ROUŠEK
Dále prosím, pokud byste věděli o někom, kdo by nám pomohl s našitím roušek pro zdravotní sestry a pečovatelky do našich terénních služeb (jednorázové ani respirátory nejsou k sehnání a nevíme jak dlouho tento stav bude trvat), prosím ozvěte se kolegyni Báře Živné, tel. 730 171 635. Materiál a instrukce dodáme. Případně se můžete ozvat i mě.

SLUŽBY CHARITY BEZ OMEZENÍ
Naše služby - pečovatelská, osobní asistence, domácí hospicová péče a domácí zdravotní péče prozatím funguje bez významnějšího omezení.
Díky všem za pomoc a přeji nám všem síly do následujících dnů :-)

Mgr. Helena Pavelková
Koordinátor – sociální pracovník

 

 

 

V nelehké době ekonomické krize přibývá lidí, kteří se dostali do potíží, ze kterých si nedokážou sami pomoci. Oblastní charita Třebíč poskytuje již dlouho jednorázovou sociální výpomoc lidem, kteří se náhle dostali do neřešitelné sociální situace. Tato jednorázová pomoc však nemůže většinou vyřešit a stabilizovat situaci těchto lidí.

Proto hledáme nové cesty pomoci. Mezi osvědčené formy dárcovství patří tzv. adopce na dálku dětí či seniorů z různých koutů světa, kdy dárce opakovaně podporuje určitého člověka. Také v našem regionu žije řada lidí pod hranicí lidské důstojnosti. Bída není jenom v Africe a v dalších vzdálených zemích, ale také přímo kolem nás.

Adopce na blízko“ by mohla pomoci některým lidem v obtížné životní situaci z našeho okolí. Výhodou tohoto způsobu pomoci je, že dárce obdarovává přímo konkrétního, jím vybraného potřebného člověka.

Jak konkrétně požádat o pomoc?  Zájemce si sjedná schůzku s pracovníkem Oblastní charity, na které proběhne založení karty žadatele o pomoc do databáze žadatelů.

Jak se může do programu zapojit dárce?  Osloví pověřené pracovníky Oblastní charity Třebíč a vybere si z databáze žadatelů o pomoc potřebného člověka. Dárce by si měl dopředu rozmyslet, jakým způsobem chce pomáhat, zda se s potřebným člověkem chce setkat, zda chce využít možnosti úlevy na daních za eventuální darovaný obnos.

Více informací na tel. 775 179 314, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

adopce na blizko