Považujete manželství za trvalý svazek muže a ženy? Nebo za svazek muže a muže, ženy a ženy, nebo osob, které se ještě nerozhodly, co jsou, více mužů a více žen (zcela jistě v budoucnu :-). Máte možnost se vyjádřit - ZDE  
     
  MUSICA ANIMATA nabízí každému, kdo chce poznat hudbu „zevnitř“, spolupráci při zprostředkování těch nejlepších duchovních skladeb posluchačům na koncertech a také osobní růst jak ve svém hlasovém projevu, tak ve znalosti struktury hudby a harmonie. Vítaní jsou především muži, pánové a kluci :-). Více informací - ZDE  
     
  Hledáme dobrovolníky na doučování učiva II. stupně - ZDE  

V nelehké době ekonomické krize přibývá lidí, kteří se dostali do potíží, ze kterých si nedokážou sami pomoci. Oblastní charita Třebíč poskytuje již dlouho jednorázovou sociální výpomoc lidem, kteří se náhle dostali do neřešitelné sociální situace. Tato jednorázová pomoc však nemůže většinou vyřešit a stabilizovat situaci těchto lidí.

Proto hledáme nové cesty pomoci. Mezi osvědčené formy dárcovství patří tzv. adopce na dálku dětí či seniorů z různých koutů světa, kdy dárce opakovaně podporuje určitého člověka. Také v našem regionu žije řada lidí pod hranicí lidské důstojnosti. Bída není jenom v Africe a v dalších vzdálených zemích, ale také přímo kolem nás.

Adopce na blízko“ by mohla pomoci některým lidem v obtížné životní situaci z našeho okolí. Výhodou tohoto způsobu pomoci je, že dárce obdarovává přímo konkrétního, jím vybraného potřebného člověka.

Jak konkrétně požádat o pomoc?  Zájemce si sjedná schůzku s pracovníkem Oblastní charity, na které proběhne založení karty žadatele o pomoc do databáze žadatelů.

Jak se může do programu zapojit dárce?  Osloví pověřené pracovníky Oblastní charity Třebíč a vybere si z databáze žadatelů o pomoc potřebného člověka. Dárce by si měl dopředu rozmyslet, jakým způsobem chce pomáhat, zda se s potřebným člověkem chce setkat, zda chce využít možnosti úlevy na daních za eventuální darovaný obnos.

Více informací na tel. 775 179 314, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

adopce na blizko